סגנון מודרני

סגנון מודרני

המטבח בסגנון המודרני משדר קו עיצוב יוקרתי שלא פוסח על הפריט הקטן ביותר ומנגד, קו מינמליסטי ונקי ולא עשיר כמו הסגנון הכפרי. המטבח המודרני מחייב עדכניות גם בעוד 10 שנים. בדרך כלל הוא יהיה מטבח חכם בכל שילוב האלמנטים החדישים. פתרונות מתוחכמים לאחסון, הקפדה על מכשור יוקרתי בתוך הארונות ועוד. המגמה היא הוספת פן מקורי שהופך את המטבח כולו לשונה ומיוחד ובעיקר מזמין והופך את השהות לקסומה.

משפחת סנדרס

מעצב/ת: נעמי ברווין

משפחת זילבר

משפחת יערי

מעצב/ת: אוסנת יערי

משפחת נוימן

מעצב/ת: תמי רוטנברג

משפחת ג'קובס

מעצב/ת: רחלי גירלק

משפחת אהרון

מעצב/ת: תמר בר ששת וחגית אברגל

משפחת יעקובוביץ

מעצב/ת: לאה בולק

משפחת דגן

מעצב/ת: מעצב הבית

משפחת אגאי

מעצב/ת: זאב מושקוביץ

משפחת שרגא

מעצב/ת: יפעת ברוורמן

משפחת פרח

מעצב/ת: יעל ברוכים

משפחת עמר

מעצב/ת: מעצב הבית

משפחת פישל

מעצב/ת: חיה אורצל

משפחת יוסקוביץ

מעצב/ת: מירי וינברגר

משפחת כלפון

מעצב/ת: דבורי פרץ

משפחת שיטרית

מעצב/ת: מעצב הבית

משפחת פוייפר

מעצב/ת: דינה פויפר

משפחת ביטון

מעצב/ת: מעצב הבית

משפחת ויינפלד

מעצב/ת: אורה כהן

משפחת ברנס

מעצב/ת: מרים בן חיים

משפחת בר ששת

מעצב/ת: תמר בר ששת

משפחת שק

מעצב/ת: אסתי שפר

משפחת שפיגנטל

מעצב/ת: אווה

משפחת שבת

מעצב/ת: עיצוב הבית

משפחת רוטנברג

מעצב/ת: נעמה זלוטניק

משפחת רוזמן

מעצב/ת: דיני קוליס

משפחת קאופמן

מעצב/ת: שרי ברלין

משפחת זוסמן

מעצב/ת: לאה בולק

משפחת גביר

מעצב/ת: מעצב הבית

משפחת אלון

מעצב/ת: שירלי זקן

משפחת ברנס

מעצבת: תמר בר ששת

משפחת ביטון

מעצבת: תמר בר ששת

משפחת קאופמן

מעצבת: תמר בר ששת

המטבח המודרני, ננו ומה שבינהם

עבור אוהבי המראה הנקי והמוקפד, למשוועי הסדר והנקיון, לשוחרי העיצוב הנקי – המטבח המודרני יהוא אפשרות נהדרת וקולעת למטרה. קווי המתאר החדים והמאפיינים הבולטים בסגנון זה- יעניקו תחושה של סדר וקו אחיד -כאשר לכל דבר יש מקום ולכל מקום יש סדר.

בזכות עיצוב המטבח המודרני ניתן לקבל מראה ריק, נקי ועמוס פחות בעזרת ניצול מתוחכם של מקום וחלל, כמו למשל בניית ארונות עליונים עד לתקרה כך שמרווחים יותר יופי ויותר מקום. ישנם אפילו אנשים שעושים תוספת ארון מאוד פרקטית ויעילה בין הארונות העליונים לבין משטח השיש שיהיה פחות עמוק וכך נוצרת צורת מדרגה. אותה תוספת יכולה להגיע בצבע שונה מזה של המטבח. לכל אחד יש את ה"ויז'ן" שלו איך יראה מטבח החלומות שלו ולכן במטבחי גביר כל אחד ימצא את אשר הוא מחפש על ידי הכוונה של איש מקצוע בקיא בתחום.

כדי שמטבח יהיה באמת מודרני, יש שני דברים שעליהם אסור לוותר. הדבר הראשון הוא עיצוב שמשדר יוקרה. בסופו של דבר המטבח הוא לא חדר סגור, וכמעט כל מי שייכנס אליכם לבית יגיע בשלב ראשון יחסית אל המטבח. עיצוב יוקרתי בא לידי ביטוי בראש ובראשונה בחומרים מהשורה הראשונה.

החומרים צריכים להיות כמובן באיכות הגבוהה ביותר והעיצוב שלהם צריך להיות כמה שיותר חלק ונקי. מטבח כזה משדר מהרגע הראשון שנכנסים אליו יוקרה וזה בדיוק מה שמטבח מודרני אמור לשדר.

מאפייני המטבח מודרני

בניגוד למטבחים הקלאסיים או אלה הכפריים, במטבח המודרני העיצוב צריך להיות כמה שיותר מינימליסטי. העיצוב המודרני כמובן שם דגש רב על הפונקציונליות של המטבח, אך יחד עם זאת בעיצוב המודרני חשוב להקפיד על כך שקווי המתאר של המטבח יהיו כמה שיותר חלקים. ברמה המעשית ניתן לראות את העיצוב הזה בא לידי בכמה פרמטרים בולטים:

1. הזוויות במטבח המודרני יהיו כמה שיותר ישרות וההתאמה בין החלקים השונים של המטבח צריכה להיות כמה שיותר מלאה. המקום של התנור והמקרר יהיו בדיוק בין הארונות כדי לא ליצור מרווחים מיותרים. במטבחים מודרניים עושים שימוש בפתיחה חכמה של ארונות כדי לוותר על הצורך בידית, וכך לשמור על קווי מתאר נקיים ככל שניתן.

2. הצבע האחיד שאותו נזכיר בהמשך, גם הוא חלק מהרצון לשמירה על קווי מתאר נקיים.

3. האבזור החדשני והשימוש במכשור מתקדם וחכם , הופכים את חווית הבישול במטבח להיות נעימה במיוחד.

4. אלמנט נוסף שעליו חשוב להקפיד הוא אלמנט המינימום- אין בליטות מיותרות ושונות במטבח וזו גם הסיבה לוויתור על ידיות לארונות. חללי האיחסון והמדפים, יהיו כאלה שנכנסים פנימה ולא מדפים שבולטים החוצה, שוב, במטרה לשמור על קו המתאר של המטבח.

כאמור, כלל המאפיינים הללו לא אינם מגיעים על חשבון הנוחות של המטבח והבישול במטבח המודרני הוא בהחלט נוח וחכם. השקעה נכונה באבזור המטבח יחד עם עיצוב נכון- הופכים את המטבח הזה להיות לא רק יוקרתי אלא גם נוח ופרקטכזו שהופכת את העבודה לחוויה.

אבזור מטבח מודרני

ייתכן והמטבח הוא המקום בבית שבו יש את מספר המכשירים החשמליים הגבוה ביותר וכאשר מעצבים מטבח מודרני חשוב שגם המכשירים השונים יהיו בעיצוב יוקרתי.
אינדוקציה על משטח שיש גדול וחלק, תנורים שחורים וחלקים ועוד הם דוגמא קטנה למאפייני המטבח המודרני מהם תוכלו להתרשם.קחו בחשבון שקצב ההתפתחות הטכנולוגית שבו או נמצאים, יגרום לכך שמהר מאוד המטבח שלכם כבר לא יהיה מצויד באביזרים המודרניים ביותר ולכן נסו כבר עכשיו לחשוב כיצד לשמור על העיצוב בעולם שבו הטכנולוגיה משתנה בקצב כל כך מהיר.
שלבו אלמנטים כמה שיותר עדכניים כדי לשמור על המטבח שלכם יוקרתי גם בעוד כמה שנים. עניין נוסף שחשוב להזכיר כאשר מדברים על עיצוב מטבחים מודרניים, הוא החשיבות הרבה שיש לבחירה בחומרים איכותיים.
לא פעם אנשים מעוניינים לעצב מטבח מודרני, אולם העלויות של החומרים מרתיעות אותם והם מתפשרים על חומרים זולים ופשוטים.
המטבחים הללו מהר מאוד יאבדו את המראה שלהם, ויגרמו צער מיותר לבעלים שלהם.
חשוב לזכור שחומרים איכותיים נדרשים כדי שהמטבח שלכם ישמור על המראה שלו לאורך כמה שיותר שנים.
חומרים איכותיים הם חומרים שאותם תוכלו לנקות בקלות וכך גם לאחר כמה שנים המטבח שלכם עדיין יראה יוקרתי ומודרני. גם אם החומרים הללו יקרים יותר, ההשקעה בסופו של דבר תשתלם לכם מאוד.

ואז הגיע הנאנו

ה"צעקה" האחרונה בעולם המטבחים היא –מטבחי נאנו. נכון שזה נשמע כמו איזה חלק במערכת מורכבת בתחום הייטק, אבל למעשה מדובר במערכות ענק שהשיקו את הדבר הבא!
מטבחים שמיוצרים מטכנולוגיית הנאנו, הם מטבחים שעברו תהליך של חיבור חלקיקים זעירים מאוד מחומרים אדירים וחכמים כאחד עד שהפכו לתוצר חזק ויציב מאוד. בעזרת טכנולוגיית הנאנו שהגיעה בכלל מעולם המדע, תתקבל תוצאה יפיפייה של מטבח לא פחות ממשולם הן ברמת הייחודיות העיצובית שלו והן ברמת החוזק והיציבות שלו.

היתרונות במטבחי הנאנו

ישנם כמה יתרונות חשובים ועיקריים של מטבח בייצור הנאנו טכנולוגיה:

ראשית, נתחיל בנראות המטבח בייצור מיוחד זה. מטבח נאנו משווה מראה אלגנטי, רך ונעים כאשר הוא אינו מבריק אלא מט והתחושה שהוא יוצר היא תחושה רכה כקטיפה. בכלל בשנים האחרונות אפשר לראות שעיצובים רבים של מטבח עברו מקצה לקצה כאשר עברו ממטבח מבריק למטבח בעיצוב מט ובפרט בייצור הנאנו טכנולוגיה.

בזכות טכנולוגיית הנאנו, עמידות החומר נשמרת לאורך שנים ארוכות. עמידות החומר באה לידי ביטוי גם בדחיית שריטות שלעיתים יכולות להופיע על משטחי המטבח השונים כמו גם טביעות אצבע שלפעמים נשארים אחרי שימוש בדלתות המטבח. בניגוד לחומרים אחרים הקיימים בשוק. כך מתאפרתהנאה מציפוי רך כמשי לאחר הרבה מאוד זמן גם אם חלק מבני הבית הם ילדים שאוהבים להתנסות במריחת ממרחים שונים ומגוונים על גבי חזיתות המטבח.

דבר נוסף וחשוב מאוד הוא עמידות החומר מבחינת דהייה של צבע. בזכות טכנולוגית הנאנו גם כאשר יחלפו כמה שנים עדיין צבע ארונות המטבח והמשטחים יראו כחדשים וטיב צבעם לא יפגע, הגוון המט שלהן יישאר כפי שהוא היה מלכתחילה. בתחזוקה נכונה אין שום סיבה שתהיה דהייה של צבע.

מטבח, הוא החדר הפעיל ביותר בבית, שם אנחנו מבשלים, מטגנים, אופים, חותכים, לשים בצקים ועוד. לכן תחזוקה של מטבח מבחינת ניקיון חייב להיות קל ביותר ללא חומרים חזקים ויחד עם זה ללא רבב. לאחר פעולות בישול אלה נדרש ניקוי כללי ויסודי כדי שלא ייווצרו חיידקים או כתמים לא רצויים. בזכות טכנולוגיית הנאנו לא צריך יותר ממטלית לחה כדי לאסוף את השאריות של הפירורים או השמן מעל גבי המשטח ולקבל את המטבח בחזרה כמו שהיה בהתחלה. מדהים!

יופי וסטייל אלו שני דברים שאנשים מוכנים לשלם עליהם , בטח כשמדובר בחדר המרכזי של הבית – המטבח. בטכנולוגיית הנאנו, יופי ונראות לטווח הארוך, אלו הם דברים שבקלות משיגים על ידי בחירת גוון צבע ממניפת הצבעים של מטבחים בטכנולוגיית הנאנו. גימור התוצר הוא מט אשר נותן תחושה קטיפתית רכה ועדינה שנשארת לשנים רבות.

צבעי נאנו מודרני

הצבע המרכזי אמור להיות הצבע העיקרי שיהיה קיים במטבח. לא משנה מה הצבע המועדף עליכם ובאיזה צבע מרכזי בחרתם עבור המטבח שלכם, יש לזכור כי הפריטים השונים במטבח צריכים להיות באותו הגוון על מנת לשמר את הקו האחיד במטבח שהוא בעצם דואג לשדר את היוקרה המתבקשת במטבח מודרני. כיום ישנם שלושה צבעים בולטים במטבחי הננו המודרני אבל התחזית מראה שהשמים הם הגבול והצבעים מתחדשים חדשים לבקרים:
המטבח הלבן – תחושה של אור וניקיון
מטבחי הנאנו בצבעי לבן מט מהממים ביופיים. נותנים תחושה פתוחה יותר, תחושה של אור וניקיון. מטבח שייוצר מטכנולוגיית הנאנו בצבע לבן מט ישתלב נהדר עם שלל צבעים של אביזרי מטבח שונים.
כמו גם ברז שחור מט וכיור שחור מט יכול להשתלב מצוין במטבח הנאנו מט.
חוץ מהחיבור הקלאסי של שחור ולבן שנותן ניגודיות אך עם זה מייצר הרמוניה, אפשר גם לשקול שילוב של צבעי עץ שונים באם זה משתלב עם יתר חללי הבית.
המטבח השחור – לאוהבי המראה הדרמתי
המטבח הנאנו השחור יוצר מראה דרמטי יותר, הייטקיסטי יותר. יש שיגידו שהיום הוא סמל המטבח המודרני.
צריך לשים לב שאם מחליטים על מטבח שחור צריך לקחת בחשבון שעלולה להיווצר אשליה של חלל קטן יותר מהגודל של החלל הקיים.
זה אומנם לא צריך להיות חיסרון ובכל זאת חשוב לדעת זאת לפני. יחד עם זה מטבח שחור מט, נותן תחושת חמימות בפרט עם משלבים אותו עם צבעים שונים כמו צבע עץ על גווניו השונים.
המטבח האפור - תחושה נעימה וביתית ושילוב קל עם צבעים אחרים
המטבח האפור הוא מענה למי שלא רוצה להתחייב על לבן ולא רוצה את הנוקשות של הצבע השחור.
מטבח אפור בטכנולוגיית הנאנו דווקא נותן תחושה נעימה וביתית בשל ייחוד הצבע שלו הוא ייחודי כי לא ניתן לראות אפור בגוון זה בסוגי החומרים השונים.
גם במטבח האפור שילובי הצבעים הם אין סופיים שכן אפשר לשלב את הצבע הלבו, השחור, הכסוף, הנחושת, העץ ועוד.